Chirurgická navigace

DIGIPOINTEUR - COLLIN

Francouzská společnost Collin je výrobcem chirurgického CT navigačního systému Digipointeur.

Sofistikovaná elektromagnetická 3D polohovací technologie se zaměřením na FESS.

Během chirurgického zákroku může být pohybováno hlavou operovaného bez omezení a nutnosti opakované kalibrace.

Elektromagnetické navigační zařízení speciálně pro ORL endoskopické operace. Neocenitelný pomocník v případech kdy jsou anatomické orientační body obtížně lokalizovatelné/záněty atd.

Konstrukce DiGiPointeuru je modulární, aby mohl být snadno upgradeován v závislosti na novém vývoji. Jeho obsluha je jednoduchá pomocí dálkového ovládání. Elektromagnetická lokalizace a sledování jsou vynášeny v reálném čase, zatímco jsou současně sledovány operovaná oblast a CT snímky.

Lokalizační zařízení je umístěno přímo na odsávací kanyle. Ergonomický design umožňuje volný pohyb operatéra. Přesnost Digipointeuru je zaručena, i v případě že je hlavou pacienta během operace pohybováno.

Chirurgický navigační systém DIGIPOINTEUR® byl speciálně navržen pro ORL
chirurgii, oto-neuro chirurgii a oro-maxillofaciální chirurgii. Vznikl za úzké spolupráce
týmu inženýrů a ORL chirurgů, stane se náš přístroj neocenitelným pomocníkem
pokaždé, když provedete pohyb, jehož přesnost může být ohrožena obtížemi
 s registrací.

DIGIPOINTEUR® byl navržen pro chirurgy s přáním překročit konvenční metody, ve kterých chirurg intuitivně aplikuje v momentální operační situaci použití aktuálních nebo namemorovaných radiologických snímků. S tímto systémem lze před operací získat vysoce přesné snímky, které je možné použít i během operace, a operatér tak může lépe porozumět skrytým anatomickým strukturám, které nemusejí být viditelné endoskopem. Během sinusové fáze operace zkoumá operatér trojrozměrný počítačový význačný bod, jelikož ten se v průběhu skenování pacienta vyvíjí. Poziční data jsou přímo spojena se špičkou sací kanyly. Kromě standardního pohledu endoskopem nabízí DIGIPOINTEUR® operatérovi dodatečné vizuální informace, což mu na základě znalostí anatomie pacienta poskytuje větší jistotu a sebedůvěru

Ke stažení

Proč s námi spolupracovat?

Společnost MEDIAL spol. s .r.o. byla založena roku 1991. Od začátku své existence je zaměřena především na distribuci zdravotnické techniky a speciálního zdravotnického materiálu světově renomovaných výrobců. V roce 2009 byla působnost společnosti rozšířena o testy pro hygienické stanice a potravinářské provozy. Nově je pak v nabídce také řada pro domácí péči a zdraví.


Více o nás